• Kategorie
  • Szukaj
  • Hobby horse

Hobby Horse czyli cuda na kiju,

Hobby Horse to nie tylko zabawka w postaci głowy konia na kiju, to znacznie więcej. W Polsce coraz więcej możemy usłyszeć o ujeżdżaniu konia na kiju, organizowane są zawody na skalę światową, ta nowa dyscyplina sportowa wbiega galopem do naszych miast i chyba zostanie na dłużej.

Hobby Horse co to takiego.

to kij na końcu którego umieszczona jest pięknie zdobiona glowa konia, dzieci ale również dorośli, tak samo jak na zawodach jeździeckich, pokonują przeszkody w określonej kolejności z tą różnicą iż zamiast żywego konia, posiadaja kukiełkę na patyku. Jest to pełnoprawna dyscyplina sportowa, wymagająca ogromnego wysiłku, dobrej sprawnosci fizycznej oraz wielu godzin ćwiczeń. W Polsce organizowane są zawody w których zawodnicy biorący udział prześcigają się we wzornictwie swoich koni, czeszą i zaplatają warkocze na grzywach, ubierają kolorowe i ozdobne kantar, oraz derki. 

Hobby Horse czy to normalne?

Oczywiście że tak. Jest wiele przesłanek ku promocji tej dyscypliny. Pierwsza i najważniejsza to ruch, zarówno na zawodach ale i podczas przygotowań do nich, dzieciaki spędzają wiele godzin biegając, ćwicząc, rozciągając się. Kolejna sprawa to dbanie o powierzony sprzęt, choć hobby Horse nie należy do najtańszych dyscyplin to zwolenników ciąż przybywa, a dzieci przy okazji uczą się jak dbać, czyścić czy choćby zakładać uwiaz.  Jest to również świetna forma początku przygody z jeździectwem.

Czy naprawdę warto wydać kilkaset zł by nasze dziecko zamiast czasu spędzonego przed komputerem pobiegało z kijem, i choć brzmi to pretensjonalnie to z pewnością ruch jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny