• Kategorie
  • Szukaj
  • Fotelik samochodowy do 25kg – jakie są jego zalety?

Zgodnie z zasadami polskiego prawa każde dziecko musi podróżować w foteliku samochodowym. Obowiązek ten dotyczy dzieci do 12 roku życia lub do momentu, w którym jego wzrost wynosi minimum 150cm. Dlaczego tak ważne jest, by stosować się do tego przepisu? Oczywiście głównym powodem jest bezpieczeństwo dzieci podczas podróży. Każdy wypadek, nawet najmniejsza kolizja, czy też gwałtowne hamowanie powoduje przemieszczenie się dziecka na fotelu. W momencie gdy posiada odpowiedni fotelik i jest przypięte pasami, to ryzyko wypadnięcia i odniesienia obrażeń zdecydowanie spada. Należy w tym miejscu wspomnieć, że fotelik samochodowy musi zostać odpowiednio dobrany do wieku dziecka. W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi modele przeznaczone dla dzieci do 25kg. Ich największą zaletą są możliwości konfiguracji pozwalające na dopasowanie fotelika do aktualnej wagi o wzrostu. Co więcej można je ustawiać w kilku pozycjach. Dzięki temu nawet gdy dziecko śpi nie ma obaw przed zbytnim odchyleniem się jego główki do przodu.

Fotelik do 25kg – wybierz model dla swojej pociechy

W naszym sklepie znajdziecie Państwo kilka wariantów fotelików do 25kg. Wszystkie one posiadają odpowiednie certyfikaty, które są świadectwem bezpieczeństwa. Będą różniły się jednak od siebie niektórymi funkcjami. Pasy bezpieczeństwa mogą być 3 lub 5-cio punktowe. Różne mogą być również stopnie odchylenia. Nie każdy z fotelików samochodowych jest przystosowany do zamontowania przodem lub tyłem do kierunku jazdy, więc jeśli zależy Państwu na tej opcji to zachęcamy do dokładnego sprawdzenia naszych opisów produktów.

Zobacz także fotelik do 36 kg w naszym sklepie. 

Fotelik do 25kg to tylko jedna z kilku opcji, które możecie Państwo znaleźć w naszej ofercie. Jeśli szukacie fotelika z jeszcze większym zakresem wagowym, który starczy waszemu maluchowi na kilka lat, to zachęcamy do sprawdzenia innych kategorii. Znajdziecie w nich Państwo także zabawki, które będą doskonałe na krótkie i długie podróże.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny