• Kategorie
  • Szukaj
  • Maty Edukacyjne

Maty edukacyjne dla najmłodszych

Idealne połączenie nauki, ćwiczeń, oraz relaksu. Mata edukacyjna powinna spełniać wszystkie te trzy funkcje, by zapewnić dziecku idealne warunki dla rozwoju. To właśnie na matach edukacyjnych dziecko poznaje pierwsze kolory kształty, dotyka różnego rodzaju zabawek a jednocześnie doznaje relaksu. Wybierz idealną matę edukacyjną dla swojego dziecka kupując ją w sklepie mobilnirodzice.pl.

O matach edukacyjnych można przeczytać wiele, jedno jest pewne, dziecko zwłaszcza noworodek oraz niemowlak poznaje świat za pomocą dotyku, to pierwszy zmysł który pozwala noworodkowi poznać mamę i świat, z czasem dochodzą kolejne zmysły jak smak węch czy wzrok. Dlatego tak ważny jest wybór idealnej maty która powinna być cienka i w miarę twarda, należy przy tym pamiętać iż mata zastępuje podłogę czy dywan a w letnie dni trawę lub inne podłoże które jest na zewnątrz, dlatego ważna jest jej faktura. Cienka mata pozwoli odczuwać bodźce które docierają do dziecka z powierzchni całego ciała którą styka się z podłożem. Jednocześnie nie może być zbyt miękka ponieważ od tego jest łóżko:), i nie dość twarda by dobrze zamortyzować uderzenie główka która jest bardzo delikatna.

Kolorystyka maty edukacyjnej powinna być stonowana, pozbawiona jaskrawych kolorów. Zabawki należy dobierać z uwagą, nie może być ich zbyt wiele, dziecku często wystarczy jedna prosta zabawka którą będzie mogło dotykać i smakować. Zbyt wiele bodźców wywołanych wieloma kolorowymi, wydającymi dźwięki i posiadających różną fakturę zabawkami nie koniecznie wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka a wręcz przeciwnie, może zaszkodzić, dlatego wszelkie zabawki, pałąki oraz ściany powinny mieć możliwość demontażu, co pozwoli wykorzystać matę jako podłoże na którym nasze dziecko będzie bawić się na przykład pierwszymi grzechotkami lub gryzakami które znajdziecie pod tym linkiem mobilnirodzice.pl/Gryzaki-i-grzechotki.

Maty edukacyjne dostępne na stronie mobilnirodzice.pl/Maty-Edukacyjne starają się spełniać wszystkie wymagania niezbędne do zachowania prawidłowego rozwoju naszego dziecka. Polecamy i zapraszamy do zakupów.