• Kategorie
  • Szukaj
  • Puzzle dla dzieci – niezawodny sposób na nudę

Układanki dla dzieci - idealne na długie wieczory

Długie, deszczowe wieczory, to jedne z sytuacji, gdy dzieciom zaczyna doskwierać nuda. Bardzo ciężko jest je wówczas zaanimować bez włączanie telewizora na ulubionym kanale z bajkami. A co gdyby tak pokazać maluchom ich ulubionych bohaterów w innym wydaniu? Doskonale do tego sprawdzą się puzzle, na których nadrukowani zostali przedstawiciele różnych bajek. Z kolei, jeśli maluchy lubią zwierzęta czy krajobrazy, to warto sięgnąć właśnie po takie warianty. Bardzo ważnym jest właśnie to, by dopasować puzzle do zainteresowań. Wówczas dzieci znacznie chętniej będą po nie sięgać i to nie tylko wtedy, gdy na dworze nie świeci piękne słońce. Dzięki takim zabawom z puzzlami maluchy rozwijają swoje umiejętności. Uczą się dopasowywać do siebie pasujące elementy, co przyda im się także w innych zabawach. Co ważne poziom trudności, jeśli chodzi o puzzle można dopasowywać do wieku, a co za tym idzie ta zabawa się nie nudzi!

Puzzle dla 2, 3, 4, 5, 6 latka i nie tylko!

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele ciekawych wariantów puzzli. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że polecamy wybierać je na podstawie informacji znajdujących się na opakowaniu lub w opisie produktu. Dlaczego? Głównie z tego względu, że maluch, który otrzyma zbyt drobne elementy do układania nie będzie czerpał z tego radości. Wręcz przeciwnie, może się bardzo szybko zniechęcić. Wiek umieszczony na kartoniku, a także liczba elementów, która się w nim znajduje ma więc ogromne znaczenie. Puzzle dla 2 lata czy 3 latka będą większe, a także będzie ich mniej w porównaniu do tych przeznaczonych dla 4,5 czy 6 latków. Dzięki temu maluchy na dużych elementach będą uczyły się dopasowywania kształtów. Jeśli szybko zrozumieją zasadę i będą rozwijały swoje umiejętności, to z powodzeniem będzie można kupować im kolejne, trudniejsze zestawy.

Sprawdź także zabawki pojazdy.

Puzzle dla dzieci to zawsze dobry pomysł, także jeśli chodzi o zakupy na prezent. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty, w której znajdziecie Państwo także innego rodzaju zabawki.